Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz w Jackowie
Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz w Jackowie
   Strona Główna Adres Szkoły Galeria Przerwy śródlekcyjne Dodatkowe dni wolne
01 Grudnia 2022 12:21:20   
Nawigacja
Szkoła
  Strona Główna
  Adres Szkoły
  Samorząd uczniowski
  Rada rodziców
  Zajęcia dodatkowe
  Doskonalenie pracy szkoły
  Przerwy śródlekcyjne
  Dodatkowe dni wolne
  Sukcesy Szkoły
  Akcje i Projekty
  Biblioteka szkolna
  Świetlica szkolna
  Galeria
  Procedury bezpieczeństwa "COVID 19"
  Nauczanie na odległość
  Szkolne konkursy
  Szukaj

Nauczyciele
  Pedagog szkolny
  Regulamin Rady Pedagogicznej
  Regulamin oceny pracy nauczycieli
  Konsultacje nauczycieli
  Harmonogram działań nauczycieli w zakresie realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego

Dokumenty Szkoły
  RODO
  Zarządzenia
  Statut Szkoły
  Rekrutacja
  Programy nauczania
  Program Wychowawczo-Profilaktyczny
  Szkolne Procedury Kryzysowe
  Raporty
  Podręczniki
  Praca zdalna na poszczególnych przedmiotach i zajęciach
  Przemiotowy system oceniania

Rodzice i Uczniowie
  Szczepienia
  Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza
  Wybieram szkołę
  Wewnątrzszkolny system doradztwa
  Informacja o doradztwie zawodowym
  Monitoring zawodów
  Barometr zawodów
  Rekrutacja szkoły ponadpodstawowe
  Harmonogram konsultacji klasy VIII
  Egzamin ósmoklasisty

Raport o dostępności
  Raport o dostępności

Aktywna tablica
  Scenariusze zajęć

Nauczanie domowe
  Organizacja zdalnego egzaminu klasyfikacyjnego
  Terminy egzaminów
  Edukacja domowa w praktyce

Ewaluacja zewnętrzna
  Raport z ewaluacji
  Wnioski i rekomendacje z ewaluacji

Rodzice Uczniowie Nauczyciele
Infolinia
Megamisja
Hymn Narodowy
eTwinning
ANKIETA POWRÓT DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

ANKIETA DOTYCZĄCA POWROTU DZIECI
DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO


Konkurs "Najpiękniejsza palma i koszyczek wielkanocny"Uczniowie klas I-III naszej szkoły w ramach zajęć świetlicowych wzięli udział w XXXI Międzygminnym Konkursie "Najpiękniejsza palma i koszyczek wielkanocny".
Uczennica klasy pierwszej Nadia Wierzba oraz uczennica klasy trzeciej Lenka Pachuc zostały wyróżnione za wykonanie pięknych palm wielkanocnych.
FakeNews


Fake newsy co to takiego? Coraz częściej śledząc informacje w  mediach, okazuje się, że nie wszystkie są prawdziwe i nie w każdy przekaz medialny należy wierzyć. Niektóre z nich to tak zwane fake newsy, wymagające sprostowania. Wagę kwestii fake newsów w dobie wszechobecnych informacji na temat koronawirusa pokazuje m.in. polityka największych portali internetowych. Podjęły one szereg działań, mających na celu eliminację fałszywych materiałów. Jednak nie da się zapanować nad całym internetem, szczególnie nad komunikatorami, poprzez które rozmawiają i przesyłają sobie linki uczniowie. Nic nie zastąpi wiedzy i zdrowego rozsądku. Dlatego też zachęcam do obejrzenia prezentacji, która w prosty i precyzyjny sposób wyjaśni Wam pojęcie fake newsów. Kliknij w obrazek "FakeNews"

A. Kołaczkowska
SZKOLNE KONKURSYZASADY REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH


ÓSMOKLASISTO


Poniżej zamieszczamy przygotowaną dla Was prezentację na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 (Prezentacja)

Informacje o szkolnictwie ponadpodstawowym na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego (rok szkolny 2020/2021) znajdują się pod adresem: https://womczest.edu.pl/wybieram-szkole/
Uwaga challenge :)


Uwaga challenge smiley

Propozycję dla uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej Fundacji Elementarz w Jackowie, polegająca na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. To podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy wdzięczni każdego dnia.
Prace wezmą udział w ogólnopolskiej akcji Kartka dla medyka. Proszę o przesyłanie zdjęć z pracami na mojego maila do środy (1.04.) do godziny 10.00, a ja umieszczę je na padlecie strony specjalni.pl. Proszę w treści maila umieścić napis, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystanie i udostępnienie pracy dziecka na stronie internetowej specjalni.pl, portalu społecznościowym facebook (chodzi o Szkoła Jacków) i stronie internetowej szkoły.

Szanowni Państwo dzieci muszą wiedzieć, że służby medyczne to nie tylko policjanci, lekarze, pielęgniarki, strażacy, ale też służby sprzątające szpitale i ośrodki zdrowia, salowe, salowi, farmaceuci, rejestratorzy, rejestratorki...Strażnicy Miejscy).
To jedno zadanie.
A drugie:
Zachęcam też do wykonania drugiej pracy, na tej samej zasadzie, ale skierowanej do wybranej grupy zawodowej innej niż medyczna, którzy też są na posterunku działań i nie mogą inaczej: ekspedientki, ekspedienci, pracownicy poczty, firm kurierskich, pracownicy zakładów energetycznych, gazowniczych, hut i innych, które znacie. I też proszę o zdjęcie i wyrażenie zgody na wykorzystanie i udostępnienie pracy na stronie internetowej szkoły oraz portalu facebook (Szkoła Jacków) na maila. Te prace możemy przesyłać do czwartku (2.04.2020). do godziny 10.00.

To są nasi bohaterowie, bez których dzisiaj nie moglibyśmy funkcjonować.

Jest to czas, kiedy możemy przybliżyć dzieciom temat pracy i wykształcić w nich szacunek do wszystkich zawodów, wzbudzić refleksję nad swoim życiem i zdrowiem.

Proszę o aktywność dzieci. Będzie to ich służba w zakresie szkolnego koła wolontariatu, bo przecież zadziałamy w ten sposób dla dobra innych i wpłyniemy na lepsze samopoczucie drugiej osoby.

A i upominki za działalność też wygospodarujemy :-) no i plusy za aktywność !!!!!

Łączę pozdrowienia
Pedagożka Katarzyna Ormańczyk
REKRUTACJA GMINA KRUSZYNA

Informacja dla rodziców w związku z rekrutacją do przedszkoli i klas I szkół podstawowych na terenie Gminy Kruszyna


Szanowni Rodzice w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz ograniczeniem związanym z niebezpieczeństwem zarażenia się koronawirusem COVID 19 informujemy , że terminy rekrutacji nie ulegną zmianie i będą przeprowadzone zgodnie z harmonogramem które reguluje Zarządzenie Nr 7/2020 Wójta Gminy Kruszyna z dnia 20 stycznia 2020r, zmianie ulega sposób przesyłania i pobierania dokumentów rekrutacyjnych. Dokumenty (wnioski, oświadczenia) pobrać należy ze strony danego przedszkola, szkoły lub logując się poprzez stronę Gmina Kruszyna w zakładce Oświata, a następnie przesłać drogą elektroniczną - e-mailem w formie skanów, fotografii itp. na adres danej placówki.

Adresy e-mail danych placówek oświatowych dostępne poniżej:


1. Gminne Przedszkole w Kruszynie – przedszkolekruszyna@wp.pl
2. Gminne Przedszkole w Widzowie – gpwidzow@gmail.com
3. Zespół Szkolno -Przedszkolny w Lgocie Małej – splgotamala@interia.pl
4. Szkoła Podstawowa w Kruszynie – spwkruszynie@gmail.com
5. Szkoła Podstawowa w Widzowie – spwidzow@gmail.com
6. Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz w Jackowie – szkolajackow@poczta.fm
NAUCZANIE NA ODLEGŁOŚĆ
KORONAWIRUS

MEGA MISJA

We wrześniu 2019 uczniowie klas I-III rozpoczęli przygodę z MegaMisją. MegaMisja to pierwszy w Polsce zorganizowany przez Fundację Orange nieodpłatny ogólnopolski program edukacji cyfrowej dla szkół podstawowych. Jego przebieg jest oparty na zabawie, która przenosi dzieci do pełnej przygód misji. Uczniowie, razem z wychowawcą przez 10 miesięcy roku szkolnego pomagają animowanym bohaterom uratować cyfrowe laboratorium przed figlami Psotnika. Najmłodsi uczą się jak sprawnie poruszać się w wirtualnym świecie i zdobywają nagrody: tablety, książki, gry edukacyjne, audiobooki...
Rodzice mogą obserwować postępy swoich dzieci poprzez stronę internetową: www.megamisja.pl Wystarczy na mapie znaleźć interesującą nas szkołę i przejść do jej profilu. Tam znajdują się fotorelacje z wszystkich wyzwań podejmowanych przez naszych uczniów.

Oto przykład jednej z takich fotorelacji:

Kolejne zajęcia za nami.Tym razem pomagaliśmy Kubie i Julce w wyborze miejsca na ferie. Uczniowie zostali zaproszeni na wycieczkę w nieznane. Zaczęliśmy od przypomnienia sobie skąd możemy czerpać informacje na dany temat. Bardzo przy tym pomogły nam plakaty z poprzednich zajęć. Uczniowie podzieleni na dwie grupy odszukali Islandię i Sycylię na globusach, w atlasach i odczytywali informacje na temat wysp. Następnie przy komputerach poszukali informacji na temat pogody na Islandii i Sycylii, wyszukali zdjęcia, po czym uzupełnili karty pracy. Kolejnym krokiem było przyczepienie na tablicy uzupełnionych kart pracy odpowiednio pod napisem Sycylia i Islandia. Potem dzieci opowiedziały czego dowiedziały się o swojej wyspie i zachęciły do podróży. Ponieważ Kuba i Julka nadal nie mogli się zdecydować gdzie pojadą, zrobiliśmy głosowanie. Dzieci naklejając karteczki przy wybranej wyspie zdecydowały za nich. Która wyspa okazała się dla nas lepsza? Sycylia.
Po dzisiejszych zajęciach już wiemy jak sobie poradzić z szukaniem informacji, gdzie szukać wiadomości, zdjęć i ciekawostek. Mimo wszystko doszliśmy do wniosku, że najłatwiej znaleźć informacje w internecie.
UWAGA RODZICE


Fundacja Ekologiczna – Wychowanie i Sztuka „ELEMENTARZ” ul . Studencka 18,
40-743 Katowice, tel ./fax. (32) 252 79 38 www.elementarz.edu.pl e-mai l: sekretariat@elementarz.edu.pl


Katowice, dn. 11marca 2020r.Do wiadomości Rodziców

W związku z decyzją Premiera RP o przeprowadzeniu kwarantanny społecznej zawiesza się zajęcia w dniach 12–25 marca br.
Apelujemy do Państwa, by w tym czasie dzieci pozostały w domu. Zawieszenie zajęć nie jest czasem ferii, ani czasem wolnym lecz czasem kwarantanny.
W dniach 12 i 13 marca szkoła/przedszkole/żłobek zorganizują zajęcia dla dzieci pozostających bez opieki. Jednak bardzo prosimy, żeby i w tym czasie zapewnić dzieciom opiekę w domu.

Zarząd Fundacji
Andrzej Jabłoński
Dariusz Lorek
Strona 5 z 9 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Godło Państwowe
Adres Szkoły
Szkoła Podstawowa
Fundacji Elementarz
w Jackowie
ul. Szkolna 3
42-282 Kruszyna


tel: 34 320 20 21
e-mail: sp.jackow@elementarz.edu.pl
Facebook
Szczepienia
FUNDACJA ELEMENTARZ
Zdrowo i Sportowo
Kalendarz
Lekki Tornister
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieZapomniane haso?
Kuratorium Katowice
OKE Jaworzno
Gmina Kruszyna