UWAGA RODZICE
Dodane przez admin dnia Lutego 28 2020 12:32:24


Apel do rodziców
W związku z zagrożeniem wynikającym z możliwością zarażenia koronawirusem Dyrektor Szkoły Podstawowej Fundacji "Elementarz" w Jackowie zwraca się z apelem o nie posyłanie przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.

Informuje się również, że jeżeli nie miał uczeń , osoby dorosłe kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.
Jeżeli dziecko po powrocie z miejsc , w których pojawiły się przypadki zakażeń koronawirusem, ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Rodzicowi / opiekunowi dziecka do 8 roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
Należy również na bieżąco śledzić komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

W przypadku dodatkowych wątpliwości można zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

Dyrektor szkoły
mgr Danuta Kulińska

Rozszerzona zawarto newsa