MEGA MISJA
Dodane przez admin dnia Marca 16 2020 18:54:47

We wrześniu 2019 uczniowie klas I-III rozpoczęli przygodę z MegaMisją. MegaMisja to pierwszy w Polsce zorganizowany przez Fundację Orange nieodpłatny ogólnopolski program edukacji cyfrowej dla szkół podstawowych. Jego przebieg jest oparty na zabawie, która przenosi dzieci do pełnej przygód misji. Uczniowie, razem z wychowawcą przez 10 miesięcy roku szkolnego pomagają animowanym bohaterom uratować cyfrowe laboratorium przed figlami Psotnika. Najmłodsi uczą się jak sprawnie poruszać się w wirtualnym świecie i zdobywają nagrody: tablety, książki, gry edukacyjne, audiobooki...
Rodzice mogą obserwować postępy swoich dzieci poprzez stronę internetową: www.megamisja.pl Wystarczy na mapie znaleźć interesującą nas szkołę i przejść do jej profilu. Tam znajdują się fotorelacje z wszystkich wyzwań podejmowanych przez naszych uczniów.

Oto przykład jednej z takich fotorelacji:

Kolejne zajęcia za nami.Tym razem pomagaliśmy Kubie i Julce w wyborze miejsca na ferie. Uczniowie zostali zaproszeni na wycieczkę w nieznane. Zaczęliśmy od przypomnienia sobie skąd możemy czerpać informacje na dany temat. Bardzo przy tym pomogły nam plakaty z poprzednich zajęć. Uczniowie podzieleni na dwie grupy odszukali Islandię i Sycylię na globusach, w atlasach i odczytywali informacje na temat wysp. Następnie przy komputerach poszukali informacji na temat pogody na Islandii i Sycylii, wyszukali zdjęcia, po czym uzupełnili karty pracy. Kolejnym krokiem było przyczepienie na tablicy uzupełnionych kart pracy odpowiednio pod napisem Sycylia i Islandia. Potem dzieci opowiedziały czego dowiedziały się o swojej wyspie i zachęciły do podróży. Ponieważ Kuba i Julka nadal nie mogli się zdecydować gdzie pojadą, zrobiliśmy głosowanie. Dzieci naklejając karteczki przy wybranej wyspie zdecydowały za nich. Która wyspa okazała się dla nas lepsza? Sycylia.
Po dzisiejszych zajęciach już wiemy jak sobie poradzić z szukaniem informacji, gdzie szukać wiadomości, zdjęć i ciekawostek. Mimo wszystko doszliśmy do wniosku, że najłatwiej znaleźć informacje w internecie.
Rozszerzona zawarto newsa